Odśnieżanie dachów

p1290005Zbyt duża pokrywa śnieżna, która zalega na dachu budynku, może spowodować jego załamanie. Samodzielne podejmowanie się odśnieżenia dachów w Lublinie jest niebezpieczne. Z tego względu to zadanie powinno być powierzone firmie, która dysponuje odpowiednim sprzętem i wykwalifikowanymi pracownikami.

Odśnieżanie dachów

Zadzwoń 697-989-998

 

 

Ze spadającego zimą śniegu cieszą najbardziej się dzieci, drogowcy i zarządcy budynków już mniej. Działania wpisujące się w harmonogram prac podczas zimy to nie tylko odśnieżenie chodnika i samochodu. Bardzo ważnym obowiązkiem, który należy wykonać zimą, jest odśnieżanie dachów w Lublinie. Wspomniany opad atmosferyczny, który zalega na dachu, przybiera różną wagę. Ciężar śniegu wzrasta wraz z czasem zalegania i zależy od klimatu, wiatru, wilgotności powietrza, wysokości nad poziomem morza i miejsca.

Zaniedbanie odśnieżania dachów w Lublinie zagraża bezpieczeństwu osób, które w nim się znajdują oraz przechodniów. To także zagrożenie dla konstrukcji budynku. Odśnieżanie dachów w Lublinie powinno być ważne dla każdego zarządcy i administratora budynku, w szczególności w przypadku dużych powierzchni dachu, jak dachy hipermarketów, hal wystawienniczych czy produkcyjnych. Śnieg, który zaczyna się zsuwać, może spowodować zerwanie lub uszkodzenie rynien. Oprócz usunięcia śniegu z dachu, nie można zapomnieć o usunięciu sopli oraz odlodzeniu rynien. Stanowią one bardzo duże niebezpieczeństwo dla osób znajdujących się w otoczeniu budynku.

 

Zlecenie odśnieżenia dachów w Lublinie z powodzeniem można powierzyć firmie SuperLiny, która wykonuje prace na wysokościach technikami dostępu linowego. Firma oferuje także montaż siatki przeciw ptakom, które potrafią być bardzo uciążliwe dla mieszkańców domów i bloków. Taki zabieg nie jest szkodliwy dla na przykład gołębi a przy tym pozwala zachować balkony i tarasy w czystości. Pracownicy firmy mogą także podjąć się zamontowania systemów antyoblodzeniowych i zabezpieczających, drabin ewakuacyjnych, reklam wielkoformatowych, rynien oraz kamer przemysłowych.

 

Spadający zimą śnieg stanowi frajdę dla dzieci. Jednak drogowcy czy zarządcy budynków nie cieszą się aż tak bardzo z nadejścia zimy. Obowiązki, które wchodzą w zakres zimowego harmonogramu prac to sypanie solą nawierzchni drogowej i sypanie piaskiem chodników czy odśnieżanie dróg. Jednak to nie wszystkie czynności, które należy wykonywać podczas trwania tej pory roku. Bardzo ważną kwestią jest odśnieżanie dachów. Trzeba być świadomym, że śnieg, który spada i zalega na dachu zaczyna przybierać różną wagę i stanowi bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Jego ciężar zależy od wilgotności powietrza, temperatury powietrza, klimatu, wysokości nad poziomem morza i rośnie wraz z czasem zalegania.

 

Dlaczego należy pamiętać o usuwaniu pokrywy śnieżnej z dachów budynków? Odśnieżanie dachów (w Lublinie i nie tylko) pozwala zapobiec katastrofom budowlanym. Zalegający śnieg i sople stanowią bardzo duże zagrożenie dla ludzi, którzy przechodzą koło budynków, a także dla rynien, gdyż śnieg zsuwając się, może je uszkodzić. O odśnieżaniu dachów w Lublinie i innych miastach powinni szczególnie pamiętać administratorzy i zarządcy budynków o dużej powierzchni. Mowa tu przede wszystkim o dachach hal produkcyjnych, magazynów, hal wystawienniczych, szkół czy dachach hipermarketów.

 

Samodzielne podejmowanie się odśnieżania dachów nie jest do końca rozsądnym pomysłem. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest za to zlecenie wykonania tej czynności profesjonalnej firmie, która dysponuje odpowiednim sprzętem i wyspecjalizowanymi pracownikami. Mieszkańcy Lublina mogą z powodzeniem powierzyć odśnieżanie dachów firmie SuperLiny, która oferuje wykonanie trudnych prac wysokościowych przy wykorzystaniu techniki dostępu liniowego – kiedy jest ograniczona możliwość wykorzystania dźwigu czy podnośnika.

 

W zakres usług firmy SuperLiny z Lublina wpisuje się nie tylko odśnieżanie dachów, ale również organizacja zabaw ekstremalnych, obsługa różnych eventów, wynajem dmuchańców, montaż siatek przeciw ptakom, wykonywanie prac wysokościowych.

Back to top
697 989 998